Konferencja - 2022 - FUNDACJA Pomorskie Centrum Psychotraumatologii

Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku
Przejdź do treści
KONFERENCJA 25 listopad 2022 r.

zapraszają Państwa na
VI Międzynarodową Konferencję Psychotraumatologiczną
na temat:

„WOJNY A TRAUMA  TRANSGENERACYJNA"

 która odbędzie się w dniu 25 listopada 2022 roku o godzinie 10:00 w formie HYBRYDOWEJ

Aktualnie planujemy spotkanie stacjonarne w auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Pragniemy także udostępnić udział w wydarzeniu ty spośród Państwa którzy preferują uczestnictwo w formie online  za pośrednictwem platformy ZOOM), co oznacza że już na obecnym etapie można wybrać tę formę uczestnictwa.

W przypadku nasilenia zagrożenia epidemiologicznego konferencja zostanie przeprowadzona wyłącznie w formie online. O ostatecznej decyzji organizatorów poinformujemy Państwa do 31 października 2022.

PROGRAM:
10:00 – 10:15  - Otwarcie konferencji Prezes Fundacji Jolanta Zboińska
10:15 – 11:15  – dr Viola Rębecka Davie (Polska, USA) wykład stacjonarny

Borucino – transgeneracyjne próby opracowania traumy indywidualnej i grupowej. Gdy milczysz 70 lat.”
11:15 – 11:25  – Dyskusja

11:25 – 12:25  – dr Susanne Levy (Republik Południowej Afryki) wykład online
Praca z ocaleńcami a przekaz transgeneracyjny – doświadczenia apartheidu”
12:25 – 12:55  – Dyskusja
12:55 – 13:25  – Przerwa
13:25 – 14:25  – Ela Briz (Niemcy) wykład stacjonarny
Wspólnota doświadczeń, wspólnota dyskursu, wspólnota tożsamości – a przekaz transgeneracyjny”.
14:25 – 14:40  – Dyskusja
14:40 – 15:40  -  dr Alfred WALTER (Niemieckie Towarzystwo Psychoanalityczne, Instytut Psychoterapii Zintegrowanej) wykład stacjonarny
„Konsekwencje doświadczeń wojennych dla narodu niemieckiego” Superwizor i trener Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium.
Tłumaczenie z języka niemieckiego mgr Magdalena Sykutera.
15:40 – 16:00  – Dyskusja
ok. 16:10       – Zakończenie konferencji.WARSZTATY  SEMINARYJNO – SUPERWIZYJNE

W sobotę 26 listopada w godz. 10.00 – 13.00 proponujemy Państwu udział w WARSZTATACH  seminaryjno – superwizyjnych (prowadzonych w formie stacjonarnej)
pt. „TRANSGENERACYJNE OPISY TRAUMY”. Proponujemy 3 grupy warsztatowe (podczas zapisów prosimy o podanie nazwiska osoby prowadzącej):
 
  • GRUPA I – Ela Briz - "Transgeneracyjny przekaz Traumy"
  • GRUPA II - Viola Rębecka Davie - "Transgeneracje, opisy traumy"
  • GRUPA III - Alfred Walter - "Doświadczenia wojenne a przekazy transgeneracyjne"

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Gdańsku, miejsce zostanie podane do 10 października.ZGŁOSZENIA na konferencję i warsztaty:
Formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TU
Dane rejestracyjne na platformę ZOOM otrzymają Państwo po dokonaniu zgłoszenia i opłaty.
ZGŁOSZENIA BĘDĄ PRZYJMOWANE DO DNIA 22 LISTOPADA 2022 r.
 
KOSZT KONFERENCJI i WARSZTATTÓW:

DO 15 SIERPNIA 2022 ROKU*
  • 250 ZŁ  - UDZIAŁ W KONFERENCJI ONLINE;
  • 300 zł  - UDZIAŁ W KONFERENCJI STACJONARNIE;
  • 150 zł  - UDZIAŁW W WARSZTATACH SEMINARYJNO-SUERWIZYJNYCH.
PO 15 SIERPNIA 2022 ROKU*
  • 330 ZŁ  - UDZIAŁ W KONFERENCJI ONLINE;
  • 380 zł  - UDZIAŁ W KONFERENCJI STACJONARNIE;
  • 180 zł  - UDZIAŁW W WARSZTATACH SEMINARYJNO-SUERWIZYJNYCH.

Członkowie Polskiej Federacji Psychotraumatologii: 50 zł mniej na wszystkie w/w propozycje - dotyczy kosztów przed i po 15 sierpnia.
* - REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ I WARSZTATY ODBYWA SIĘ AUTOMATYCZNIE PO WNIESIENIU OPŁATY

Nr konta: 73 1240 2920 1111 0010 1746 9077
Tytułem: Konferencja imię i nazwisko |  Warsztaty imię i nazwisko
 
PRELEGENCI:

Dr Viola Rębecka Davie (Polska/USA)
ukończyła szkolenie psychoanalityczne w Międzynarodowym Towarzystwie Psychoanalitycznym Londyn/Polska. Następnie odbyła program szkolenia klinicznego w Women’s Institute Therapy Center NYC. Jest twórczynią i realizatorką projektu „Gwałt: historia wstydu” oraz autorką książki „Gwałt w historii wstydu – pamiętnik ocalonych”. Obszary zainteresowań i wiedzy specjalistycznej obejmują złożoną traumę, zespół ofiar gwałtu wojennego i traumę międzypokoleniową. Współpracuje z międzynarodową społecznością ofiar gwałtów wojennych/Kongo/Rwandy/Kosowa/Bośni i Hercegowiny/Bangladeszu/Korei Południowej i nie tylko. Jest prezesem zarządu Women Chapter International. Dyrektor programu Sara2 NYC. Prowadzi badania poświęcone zespołowi ocalałych z gwałtu wojennego jako doktorantka Uniwersytetu Touro w Los Angeles w Kalifornii.
 
Dr Susan Levy (Republika Południowej Afryki)
psycholog, superwizor i psychoterapeuta psychoanalityczny, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologów, wykładowczyni Tavistock Clinic w Londynie, członkini Stowarzyszenia Psychologów Republiki Południowej Afryki, prowadząca prywatną praktykę psychoterapeutyczną w w Johannesburgu Republice Południowej Afryki. Wspólnie z Alessandrą Lemmą współautorka jednej z najnowszych pozycji na temat psychoanalitycznej pracy z traumą: „Perwersja utraty. Psychoanalityczna perspektywa traumy”.
 
Ela Briz (Polska, Niemcy)
Psycholog-studia psychologii na wydziale Filozofii Chrześcijańskiej -Katolicki Uniwersytet Lubelski; Specjalizacja: psychologia kliniczna, psychologia społeczna, psychologia religii. Studia specjalizacyjne i kwalifikacyjne w Niemczech: psychoterapia analityczna dzieci, młodzieży i dorosłych; psychotraumatologia ogólna; psychotraumatologia specjalna; psychotraumatologia analityczna; Psychotraumatologia –Praca z technika EMDR. Biegła sądowa w prawie rodzinnym i socjalnym; Dozentin Unii Europejskiej- prowadzi szkolenia podyplomowe w krajach unii z zakresu psychotraumatologii.
 
Dr Alfred Walter  (Niemcy)
od 15 lat prowadzi działalność we własnym gabinecie psychoanalitycznym w Augsburgu. Kierownik szkoleń z zakresu psychoanalitycznej i psychodynamicznej terapii dzieci i młodzieży przy Centrum für Integrative Psychotherapie (Centrum Psychoterapii Integracyjnej) w Monachium Kierownik szkoleń z zakresu terapii par i rodzin przy Gesellschaft für analytische Gruppendynamik e.V. (Stowarzyszenie Analitycznej Dynamiki Grupowej) w Monachium. Jest wykładowcą i superwizorem w obu instytutach.  Wieloletni wykładowca psychologii głębi i psychoanalizy, terapii grupowej, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin w Instytucie Muzykoterapii
      ver. F-01/22
Wróć do spisu treści