Konferencja 2024 - Nowy projekt

Kontakt
E-mail: info@psychotraumatologia.com.pl
E-mai w spr. szkoleń: fundacjaszkolenia@wp.pl


Przejdź do treści
VIII  Międzynarodowa Konferencja Psychotraumatologii
TRAUMA i LUDZKIE PRAGNIENIA
FUNDACJA POMORSKIE CENTRUM PSYCHOTRAUMATOLOGII W GDAŃSKU
oraz
CENTRUM PSYCHOTERAPII ZINTEGROWANEJ W MONACHIUM
we współpracy z
EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI
a także
POLSKĄ FEDERACJĄ PSYCHOTRAUMATOLOGII

VII  Międzynarodową Konferencję Psychotraumatologiczną
na temat:
„TRAUMA i LUDZKIE PRAGNIENIA”
w formule hybrydowej
odbyła się w dniu 6 grudnia 2024 r. o godz. 10.00 w
Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku oraz na platformie ZOOM


PROGRAM KONFERENCJI:
10:00 - 10:10 - Otwarcie konferencji Prezes Fundacji PCP Jolanta Zboińska
10.10 – 11.10 dr Katarzyna Sitnik Warchulska
     • Uniwersytet Jagielloński, Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
„O pragnieniu życia mimo wszystko. Życie między światami – psychoterapia rodzin z doświadczeniem ciężkich chorób somatycznych u dzieci”
11.10 – 11.30  - dyskusja
11.30 – 12.30 -  prof. dr Serge Sulz
     • Instytut Psychoterapii Zintegrowanej „KIRINUS” w Monachium - tłumaczenie z języka niemieckiego na j.polski
"Od traumy po potrzebę zaspokojenia poprzez terapię behawioralną promującą mentalizację"
12.30 – 12.50 - dyskusja
12.50 – 13.20 - przerwa lunchowa
13.20 – 14.20 - dr Alfred Walter
     • Niemieckie Towarzystwo Psychoanalityczne, Instytut Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS- tłumaczenie z języka niemieckiego na j.polski
„O pragnieniu bycia widzianym i rozumianym. O kształtowaniu niezbędnej dynamiki inscenizacji traumy w psychoterapiach psychoanalitycznych”
14.20 – 14.40 - dyskusja
14.40 – 15.40 Michael Silc
"Terapia traumy w ujęciu integracyjnym. Opis 14 letniego pacjenta, który przeżył ogromną traumę we wczesnym dzieciństwie”
15.40 – 15.55  - dyskusja
15.55 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na konferencję prosimy kierować za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: KLIKNIJ TU

KOSZT KONFERENCJI
do 30 września:
 • udział poprzez platformę ZOOM   300 zł
 • Obecność osobista 350 zł
 
po 30 września:
 • udział poprzez platformę ZOOM   350 zł.
 • obecność osobista 400 zł

Opłaty za konferencję prosimy dokonywać na konto Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii ul. Brzozowa 15 Gdańsk:
PKO SA  27 1240 2920 1111 0010 4276 1685
FAKTURY
Prośby o faktury na udział w konferencji prosimy kierować na adres: faktury@psychotraumatologia.com.pl lub uzupełnić pola w formularzu zgłoszeniowym.
dr KATARZYNA SITNIK WARCHULSKA
Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach. Od wielu lat zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży oraz rodzin z zaburzeniami z kręgu psychiatrycznego. Autorka licznych wystąpień i publikacji naukowych.
Prof. dr SERGE SULZ
Prof. dr phil. dr med.  psycholog, specjalista psychiatrii i psychoterapii, specjalista medycyny psychosomatycznej – psychoanalityk. Psychoterapeuta psychologiczny oraz psychoterapeuta dzieci i młodzieży
Praktyka terapii behawioralnej, głębokiej psychoterapii psychologicznej i psychoanalizy oraz psychoterapii dzieci i młodzieży. W 1999 założył a następnie zarządzał Akademią CIP (Centrum Psychoterapii Integratywnej CIP - obecnie Instytut „KIRINUS”) w Monachium, wydawca kilku magazynów niemieckich i międzynarodowych. Od 2008 roku profesor honorowy na Wydziale Pedagogicznym Katolickiego Uniwersytetu w Eichstätt-Ingolstadt ds. podstaw medycyny behawioralnej oraz psychoterapii dzieci i młodzieży.
Autor licznych książek i artykułów w czasopismach na temat terapii behawioralnej oraz integracji terapii behawioralnej i psychologii głębi/psychoanalizy, w tym 2021 „Terapia behawioralna promująca mentalizację” (MVT) oraz autor podręcznik w tej dziedzinie.
dr ALFRED WALTER
Od 15 lat prowadzi działalność we własnym gabinecie psychoanalitycznym w Augsburgu. Kierownik szkoleń z zakresu psychoanalitycznej i psychodynamicznej terapii dzieci i młodzieży przy Centrum für Integrative Psychotherapie (Centrum Psychoterapii Integracyjnej) w Monachium, Kierownik szkoleń z zakresu terapii par i rodzin przy Gesellschaft für analytische Gruppendynamik e.V. (Stowarzyszenie Analitycznej Dynamiki Grupowej) w Monachium. Jest wykładowcą i superwizorem w obu instytutach.  Wieloletni wykładowca psychologii głębi i psychoanalizy, terapii grupowej, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin w Instytucie Muzykoterapii, Centrum Leopolda-Mozarta przy Uniwersytecie w Augsburgu.
Od ponad 20 lat współpracuje i prowadzi szkolenia w ramach współpracy z Fundacją Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku.  
MICHEL SILC
Psychoterapeuta behawioralny dzieci i młodzieży (szkolony w Centrum Psychoterapii Integratywnej CIP) prowadzący własną praktykę w Aichach k. Augsburga/Niemcy. Dalsze szkolenia z zakresu terapii schematów dla dzieci i młodzieży, terapii akceptacji i zaangażowania ACT oraz EMDR dla dzieci i młodzieży.
Fundacja PCP
ul. Brozowa 15
80-243 GDAŃSK

NIP: 9570991713
Wróć do spisu treści