KONTAKT - REJESTRACJA:
Tel. 721 613 787
CENTRUM TERAPII TRAUMY
W ramach działalności Centrum Terapii Traumy proponujemy Państwu szeroką ofertę specjalistycznego wsparcia psychologicznego i psychoterapii krótko i długoterminowej:Jest to indywidualna forma pracy nad różnego rodzaju doświadczeniami o charakterze traumatycznym w oparciu o teorię i praktykę psychotraumatologii.
- Psychoterapia indywidualna doświadczeń traumatycznych
Forma leczenia przez kontakt i rozmowę z psychoterapeutą, której celem jest budowanie satysfakcjonujących relacji z ważnymi osobami oraz zdolności do realizacji zadań życiowych.
- Psychoterapia indywidualna młodzieży i dorosłych
Kiedy u dzieci występują objawy poważnie zakłócające ich rozwój ten rodzaj psychoterapii może okazać się szczególnie pomocny. Takimi objawami mogą być np. konflikty z innymi osobami, problemy w nauce, zaburzenia odżywiania i snu, zachowania impulsywne, depresyjność, lękliwość, agresywność oraz niezdolność do bawienia się.
- Psychoterapia indywidualna dzieci
Odbywa się podczas sesji indywidualnych jak i grupowych. Pracujemy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Zapraszamy na Grupę Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz na grupę Rodziców Dzieci/Nastolatków zagrożonych uzależnieniem.
- Terapia uzależnień
Zaletą tej formy pracy terapeutycznej jest możliwość zaangażowania w terapię całej rodziny, lub potrzebującej tego części: rodziców i dzieci, dziadków, rodzeństwa, dalszej rodziny. Terapia ta okazuje się pomocna w sytuacjach trudnych, kiedy poprawa funkcjonowania poszczególnych członków rodziny nie jest możliwa bez zmiany pozostałych osób. Zapobiega stygmatyzacji i roli kozła ofiarnego wybranego członka rodziny.
- Terapia rodzinna
Bycie w związku wiąże się nie tylko z jego utrzymaniem, ale również z dbaniem o bliskość, przy jednoczesnym nie traceniu własnej odrębności. Ten rodzaj terapii kierujemy do par, małżeństw i osób planujących wspólną przyszłość, które chcą zaangażować się w pracę nad rozwojem wzajemnej relacji. Zapraszamy również osoby szukające pomocy w sytuacjach konfliktowych w związku.
- Terapia par
Do grupy zapraszamy osoby dorosłe chcące poradzić sobie z doświadczeniem utraty dziecka w okresie prenatalnym (poronienie, ciąża jajowodowa, niepowodzenie w in vitro, także aborcja) i okołoporodowym (urodzenie martwego dziecka, choroba i śmierć dziecka tuż po urodzeniu) oraz doświadczeniem traumy zaniedbania (fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego) i przemocy (fizycznej, psychicznej, słownej) Sesje grupowe odbywają się raz w tygodniu przez okres roku. Pracujemy w małej 4-6 osobowej grupie. Grupa ma charakter zamknięty. Zaczynamy i kończymy w tym samym gronie osób.
- Terapia grupowa „Żywa Nadzieja”
Diagnoza psychotraumatologiczna przeprowadzana jest dla potrzeb osób indywidualnych (rodziców, rodzin zastępczych, rodziców adopcyjnych) jak i instytucji (szkoła, poradnia). Diagnoza opracowywana jest w oparciu o cykl spotkań z dzieckiem. Umożliwia precyzyjne nazwanie trudności dziecka i wskazuje kierunek pracy terapeutycznej.
- Diagnoza psychotraumatologiczna
Psychoanalityczna Szkoła dla Rodziców jest wyróżniającą się propozycją, której celem jest dostarczenie rodzicom dobrych umiejętności wychowawczych, żeby mogli lepiej poznać i rozumieć swoje dzieci, a przez to celnie wspierać ich rozwój. Szkoła czerpie z bogatej myśli i doświadczenia klinicznego wybitnych lekarzy i psychoanalityków dziecięcych takich jak m.in. Melanie Klein, Donald Winnicott, WilfredBion.
- Warsztaty
Psychoterapeuci Centrum Terapii Traumy pracują pod stałą superwizją.Superwizja prowadzona jest przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej:Iwonę Piotrzkowską-Sut oraz przez Jolantę Zboinśką.
ZAKRES DZIAŁALNOŚCI | SPECJALIŚCI |
Psychoterapia indywidualna młodzieży i osób dorosłych | M. Trawińska, A. Michniewska, L.
Lewalska,
D. Pytel, A. Sławiński. |
Psychoterapia indywidualna dzieci | D.
Pytel, A. Michniewska, L. Lewalska. |
Terapia uzależnień (indywidualna i grupowa) | A.
Sławiński, A. Michniewska, L. Lewalska, M. Trawińska. |
Terapia grupowa | A. Sławiński,
A. Michniewska, L. Lewalska, M. Trawińska. |
Terapia rodzinna | D.
Pytel, A. Michniewska. |
Terapia par | D.
Pytel, A. Michniewska. |
Diagnoza psychotraumatologiczna | D. Pytel, A. Michniewska, M.
Trawińska,
L. Lewalska, A.
Sławiński. |
Warsztaty | D. Pytel, A. Michniewska, M.
Trawińska,
L. Lewalska, A. Sławiński. |
Pomoc psychologiczna udzielana w ramach Centrum Terapii Traumy jest odpłatna.
Z E S P Ó Ł:
Magdalena Trawińska – psycholog (absolwentka studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim), psychotraumatolog (szkolenie certyfikacyjne Psychotraumatologia praktyczna). W trakcie certyfikacyjnego szkolenia z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów, w tym dotyczących Neuroafektywnego Modelu Relacyjnego (NARM) prowadzonego przez Instytut Terapii Psychosomatycznej. Specjalizuje się w długoterminowej psychoterapii dorosłych, w szczególności doświadczonych traumatycznie.
Dorota Pytel – pedagog resocjalizacji, socjoterapeutka, psychotraumatolog. Ukończyła wiele szkoleń i kursów m.in. Wstęp do Psychoterapii Psychoanalitycznej, Podyplomowe Studia Psychologii Klinicznej. Obecnie jest w trakcie szkolenia zaawansowanego z Systemowej Terapii Rodzin. Posiada doświadczenie w prowadzeniu dziecięcych i młodzieżowych grup terapeutycznych, grup rozwoju osobistego, grup psychoedukacyjnych dla rodziców. Prowadzi również warsztaty i szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada również doświadczenie w pracy indywidualnej z osobami po traumie oraz w przeprowadzaniu diagnozy psychotraumatologicznej.
Lena Lewalska – psycholog, diagnosta, trener twórczości, mediator w sprawach szkolnych i rówieśniczych, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie oraz studiów podyplomowych z Diagnostyki psychologicznej na Uniwersytecie Gdańskim, terapeuta I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz terapeuta w trakcie szkolenia w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii (III stopień), realizatorka wielu projektów o charakterze arteterapeutycznym (GFTR), posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.
Anna Michniewska - psycholog (Uniwersytet Gdański), psychoterapeuta. Jest absolwentką Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestali w Krakowie (2001r.), trzyetapowego szkolenia terapii systemowej rodzin oraz małżeństw i par (2004- 2009r.) oraz Studiów podyplomowych z psychologii klinicznej na GUM. Od ponad 20 lat pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi prowadząc konsultacje, psychoterapię i diagnozę. Posiada doświadczenie w pracy z grupą, prowadzi psychoedukację i warsztaty "Szkoła dla rodziców". Aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia z zakresu psychotyaumatologii prowadzonego przez Pomorskie Centrum Psychtraumatologii, z którym współpracuje.
Artur Sławiński – psycholog (absolwent studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie). Absolwent studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Psychotraumatolog w trakcie szkolenia certyfikacyjnego z zakresu psychotraumatologii praktycznej prowadzonego przez Pomorskie Centrum Psychotraumatologii. Specjalizuje się w długoterminowej terapii młodzieży i osób dorosłych.