jesien_2025 PP - Nowy projekt

Kontakt
e-mail: info@psychotraumatologia.com.pl
e-mai w spr. szkoleń: szkolenia@psychotraumatologia.com.pl


Przejdź do treści
PSYCHOTRAUMATOLOGIA PRAKTYCZNA
GDAŃSK / WARSZAWA
SZKOLENIE Z ZAKRESU PSYCHOTRAUMATOLOGII PRAKTYCZNEJ
 
Gdańsk - początek 28 - 29 września 2025
Warszawa - początek 10 - 11 października 2025
 
FUNDACJA POMORSKIE CENTRUM PSYCHOTRAUMATOLOGII W GDAŃSKU
WE WSPÓŁPRACY Z
INSTYTUTEM PSYCHOTERAPII ZINTEGROWANEJ "KIRINUS" W MONACHIUM
ORAZ
PANEM ALFREDEM WALTEREM
Wykładowcą i Superwizorem Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium

ZAPRASZAJĄ NA SZKOLENIE Z ZAKRESU
PSYCHOTRAUMATOLOGII PRAKTYCZNEJ

SZANOWNI PAŃSTWO,
PODĄŻAJĄC ZA PLANOWANYMI ZMIANAMI LEGISLACYJNYMI POSTANOWILIŚMY ZMODYFIKOWAĆ CYKL SZKOLENIOWY Z ZAKRESU PSYCHOTRAUMATOLOGII TWORZĄC DWIE ŚCIEŻKI SZKOLENIOWE DO WYBORU:
 
  1. PSYCHOTRAUMATOLOGIĘ PRAKTYCZNĄ – trwający 1,5 roku w cyklu 1 zjazd w miesiącu, przeznaczony dla psychologów, pedagogów, lekarzy, prawników i osób innych profesji (wymagane jest wykształcenie wyższe), którzy nie planują pracować psychoterapeutycznie   - więcej TU
  2. PSYCHOTRAUMATOLOGIĘ PSYCHOTERAPEUTYCZNĄ – cykl trwający w sumie 5 lat (w systemie 1 zjazd w miesiącu) spełniający wymogi określane w projekcie ustawy o zawodzie psychoterapeuty, dedykowany psychologom, lekarzom, psychoterapeutom, oraz osobom innych zawodów (wymagane jest wykształcenie wyższe) który przygotowuje do pracy i nadaje uprawnienia zawodu Psychoterapeuty Psychotraumatologii oraz umożliwia podejście do zdania egzaminu certyfikaującego  w tym zawodzie. – więcej TU

SZKOLENIE Z ZAKRESU PSYCHOTRAUMATOLOGII PRAKTYCZNEJ OMAWIA PROBLEMATYKĘ PSYCHOTRAUMATOLOGII W PODEJŚCIU PSYCHOANALITYCZNYM WZBOGACONYM O NIEKTÓRE METODY ZACZERPNIĘTE Z INNYCH MODALNOŚCI (BEHAWIORALNYCH, SYSTEMOWYCH, INTEGRACYJNYCH).  JEST ADRESOWANE DO SPECJALISTÓW PRACUJĄCYCH W OBSZARZE PREWENCJI, PROFILAKTYKI, INTERWENCJI ORAZ POMOCY OSOBOM DOTKNIĘTYM PRZEŻYCIAMI TRAUMATYCZNYMI.

KURS PODSTAWOWY  Z RÓŻNYCH PERSPEKTYW OMAWIA TEMATYKĘ TRAUMY PSYCHICZNEJ, OSADZA W METODYCE PSYCHOTRAUMATOLOGII ORAZ WYPOSAŻA W NARZĘDZIA PRACY W PODSTAWOWYM KONTAKCIE Z OSOBAMI PO PRZEŻYCIACH TRAUMATYCZNYCH.

NASZYMI ABSOLWENTAMI I BENEFICJENTAMI SĄ PSYCHOLOGOWIE, PSYCHOTERAPEUCI, PEDAGODZY, PRACOWNICY SŁUŻB SPOŁECZNYCH ORAZ INSTYTUCJI POMOCOWYCH, LEKARZE I PRACOWNICY SŁUŻB MEDYCZNYCH, PRACOWNICY INSTYTUCJI PENITENCJARNYCH I OSOBY INNYCH PROFESJI.

SZKOLENIE JEST REKOMENDOWANE PRZEZ POLSKĄ FEDERACJĘ PSYCHOTRAUMATOLOGII ORAZ INSTYTUT PSYCHOTERAPII ZINTEGROWANEJ W MONACHIUM „KIRINUS” A TAKŻE SEKCJĘ PSYCHOTRAUMATOLOGII POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOLOGII KLINICZNEJ.

NASI ABSOLWENCI PODEJMUJĄ PRACĘ W PRYWATNYCH GABINETACH, INSTYTUCJACH OŚWIATOWYCH, PRYWATNEJ I PUBLICZNEJ SŁUŻBIE ZDROWIA ORAZ INNYCH POKREWNYCH OBSZARACH DZIAŁALNOŚCI W KTÓRYCH MAJĄ KONTAKT ZARÓWNO Z DOROSŁYMI, MŁODZIEŻĄ I DZIEĆMI KTÓRZY DOŚWIADCZYLI TRAUM PSYCHICZNYCH.
 
SZKOLENIE JEST PIERWSZYM ETAPEM CAŁOŚCIOWEGO SZKOLENIA O CHARAKTERZE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH PRZYGOTOWUJĄCYCH DO ZAWODU PSYCHOTERAPEUTY TRAUMY. OPIS CAŁOŚCIOWEGO SZKOLENIA ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE INTERNETOWEJ FUNDACJI PCP W ZAKŁADCE „SZKOLENIA” W CZĘŚCI „KONCEPT SZKOLENIA”.
 

Informacje organizacyjne
Szkolenie składa się z 18 tu zjazdów, które odbywają się raz w miesiącu. Rozpoczęcie szkolenia jest planowane w formule stacjonarnej/hybrydowej:
  • w Gdańsku - siedziba Fundacji PCP ul. Brzozowa 15 Gdańsk Wrzeszcz
  • w Warszawie - Hotel Ibis Centrum w Warszawie ul. Aleja Solidarności 165
  • dla osób, które nie będą w stanie dojechać poprzez platformę ZOOM.
W niektórych okolicznościach (przy otwarciu większej liczby grup szkoleniowych w danej edycji) szkolenie rozpoczyna się wykładem wprowadzającym w temacie „Trauma definicja” prowadzonym w formule online. Celem wykładu jest wprowadzenie nowych uczestników do rozumienia złożoności pojęcia „traumy psychicznej”, które stanowi punkt wyjścia do omawiania dalszych zagadnień z zakresu psychotraumatologii w dalszym toku szkolenia.  Formuła dalszego przebiegu szkolenia będzie ustalana w mniejszych grupach (około 15 osób) i będzie uzależniona od  możliwości uczestników  i wspólnych uzgodnień z fundacją. Fundacja PCP jest przygotowana do pracy szkoleniowej zarówno w formie stacjonarnej jak i online (poprzez platformę ZOOM). Aktualnie dominującą formułą szkoleń w naszej organizacji jest mieszana forma pracy: spotkania  online przeplatane spotkaniami stacjonarnymi.

Każdy zjazd ma wyodrębniony i spójny z pozostałymi zakres tematyczny.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest gwarancją dobrego przygotowania własnego warsztatu pracy. W przypadku nieobecności na jednym zjeździe istnieje możliwość odpracowania go biorąc udział w zajęciach innej grupy szkoleniowej (w Gdańsku lub w Warszawie, również za pośrednictwem platformy ZOOM). Nieobecność podczas jednego zjazdu jest akceptowana i nie wywołuje żadnych konsekwencji. Nieobecność podczas dwóch lub większej ilości zjazdów wymaga odpracowania z inną grupą. Pełen cykl szkoleniowy stanowi spójną całość w zakresie wiedzy i umiejętności psychotraumatologa. Pełna treść regulaminu szkolenia znajduje się: REGULAMIN SZKOLENIA

Proces kwalifikacji
Przyjęcie do szkolenia wymaga przejścia przez proces kwalifikacji, który polega na:
analizie dokumentów kandydata (dyplom ukończenia studiów, formularz zgłoszeniowy, posiadane kompetencje lub certyfikaty w zawodzie psychoterapeuty, potwierdzenie miejsca zatrudnienia). Zapewnienie miejsca w grupie szkoleniowej wiążę się z dokonaniem opłaty za pierwszy zjazd szkoleniowy.
Szkolenie kończy się egzaminem testowym z zakresu psychotraumatologii, którego zaliczenie skutkuje otrzymaniem dyplomu ukończenia szkolenia nadającego prawo do używania tytułu „Psychotraumatolog”. Dyplom ten upoważnia do krótkoterminowej interwencyjnej pracy z osobami po doświadczeniach traumatycznych.
Zajęcia odbywają się o stałych porach:
w piątki w godzinach 15.30 – 19.30 i
w soboty w godz. 9.00 – 14.00
Zgłoszenia:
  • Zgłoszenie na szkolenie prosimy kierować za pośrednictwem formularza: FORMULARZ
  • Zgłoszenie wymaga dokonania opłaty wstępnej za 1 zjazd szkolenia
  • Po spełnieniu obu w/w warunków otrzymają Państwo potwierdzenie miejsca na szkoleniu.

Opłaty należy dokonać na konto Fundacji: 73 1240 2920 1111 0010 1746 9077
Bank PEKAO SA V o/Gdańsk
  • tytułem dla Gdańska:
Imię i nazwisko - Grupa 25
  • tytułem dla Warszawy:
Imię i nazwisko - Grupa 13
KONTAKT:
  • Kordynator szkoleń:
Maciej Piotrzkowski tel. 570 515 067
e-mail: szkolenia@psychotraumatologia.com.pl
     
  • Koordynator merytoryczny:
tel. Jolanta Zboińska Tel. 660 76 50 50


Koszt szkolenia:   
Opłata za każdy zjazd wynosi 650 zł i jest wymagana najpóźniej 2 tygodnie przed kolejnym zjazdem.
Nieobecność na zjeździe nie zwalnia z opłaty za zjazd i jest ona wymagana zgodnie z harmonogramem spotkań grupy do której Uczestnik przynależy. Natomiast przy odpracowywaniu nieobecności z inną grupą nie ponosi się kolejnej opłaty.
Informacje na temat faktur uzyskają Państwo pod adresem e-mail: faktury2@psychotraumatologia.com.pl


 
ZAKRES TEMATYCZNY DOSTĘPNY NA STRONIE W ZAKŁADCE SZKOLENIA LUB KLIKNIJ TU
Terminy zajęć - grupa gdańska:
  • 19 - 20 WRZESIEŃ 2025
  • 24 - 25 PAŹDZIERNIK 2025
  • 21 - 22 LISTOPAD 2025
  • 12 - 13 GRUDZIEŃ 2025
  • 23 - 24 STYCZEŃ 2026
  • 27 - 28 LUTY 2026
  • 27 - 28 MARZEC 2026
  • 24 - 25 KWIECIEŃ 2026
  • 22 - 23 MAJ 2026
  • 05 - 06 CZERWIEC 2026
  • 03 - 04 LIPIEC 2026
Terminy zajęć - grupa warszawska:
          • 10 - 11 PAŹDZIERNIK 2025
          • 14 - 15 LISTOPAD 2025
          • 19 - 20 GRUDZIEŃ 2025
          • 09 - 10 STYCZEŃ 2026
          • 13 - 14 LUTY 2026
          • 13 - 14 MARZEC 2026
          • 17 - 18 KWIECIEŃ 2026
          • 08 - 09 MAJ 2026
          • 26 - 27 CZERWIEC 2026
          • 17 - 18 LIPIEC 2026
Pozostałe terminy zjazdów szkoleniowych zostaną podane Państwu w późniejszym czasie.

KONCEPT SZKOLENIA Z PSYCHOTRAUMATOLOGII
rekomendowany przez Polską Federację Psychotraumatologii
oraz
Sekcję Psychotraumatologii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej:
       
Obejmuje 3 etapy:
  • PSYCHOTRAUMATOLOGIĘ PRAKTYCZNĄ – 18 zjazdów szkoleniowych (w systemie 1 zjazd w miesiącu - 216 godz. szkoleniowych), które kończą się egzaminem testowym oraz otrzymaniem dyplomu ukończenia szkolenia nadającego prawo do używania tytułu „Psychotraumatolog”, upoważniającym do krótkoterminowej, interwencyjnej pracy stabilizującej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi po przeżyciach traumatycznych.
  • WPROWADZENIE DO PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ – 17 tu  jedno miesięcznych zjazdów szkoleniowych (204 godz. szkoleniowe) wprowadzających do rozumienia zasad pracy psychoterapeutycznej w ujęciu psychoanalitycznym. Etap ten można pominąć jeśli uczestnik szkoleń z psychotraumatologii ukończył całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej. Etap ten kończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia szkolenia z zakresu „Wprowadzenia do psychoterapii psychoanalitycznej w wymiarze 204 godzin szkoleniowych”
  • PSYCHTRAUMATOLOGIĘ PSYCHOTERAPEUTYCZNĄ – cykl obejmuje 23 co miesięczne zjazdy szkoleniowe omawiające tematykę psychoterapeutycznej pracy z osobami po doświadczeniach traumatycznych w ujęciu psychoanalitycznym oraz przygotowuje do długoterminowej pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi pod doświadczeniach traumatycznych. Szkolenie kończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia szkolenia w wymiarze 242 godzin szkoleniowych, który uprawnia abiturienta do długoterminowej pracy terapeutycznej z osobami po doświadczeniach traumatycznych.
   
Po ukończeniu całościowego szkolenia można ubiegać się o Certyfikat psychotraumatologa wydany przez Polską Federację Psychotraumatologii oraz Instytut Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium po spełnieniu wymagań opisanych na stronie internetowej Polskiej Federacji Psychotraumatologii federacjagdansk.pl
ZESPÓŁ SZKOLACY:
dr Alfred Walter psychoanalityk dzieci, młodzieży i dorosłych, psychoterapeuta i superwizor Niemieckiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, wieloletni wykładowca i lider Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium, będący członkiem elitarnej grupy psychoanalityków na świecie, trener i superwizor w kilku instytucjach szkolenia psychoanalitycznego w Monachium, na Uniwersytecie w Augsburgu oraz w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Ulm, od ponad 20 lat prowadzący prywatną praktykę w Augsburgu, jeden z pionierów psychotraumatologii w Polsce.

Prof. Bernadetta Izydorczyk - Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doktorat z psychologii uzyskała w roku 2002, a habilitację w dziedzinie nauk społecznych (dyscyplina psychologia) otrzymała w roku 2015 na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista psychologii klinicznej oraz psychoterapii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii. Terapeuta i trener psychodramy (Psychodrama Institute For Europe). Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół problematyki psychologii klinicznej i psychoterapii. Autorka licznych publikacji naukowych, m.in. z zakresu problematyki diagnozy i terapii zaburzeń odżywiania, czynników ryzyka rozwoju zaburzeń odżywiania oraz kulturowych i psychospołecznych predyktorów rozwoju obrazu ciała
Jolanta Zboińska – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, certyfikowany psychotraumatolog Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium, superwizor psychotraumatologii, certyfikowany terapeuta metodą EMDR II stopnia, wieloletni wykładowca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, trenerka psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, prowadząca indywidualną praktykę psychoterapeutyczną w Gdańsku oraz superwizje instytucji sektora publicznego oraz prywatnego, aktualnie prezes Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii

Elżbieta Briz absolwentka studiów psychologicznych i filozoficznych KUL w Lublinie (lata 70-te i 80 te). Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium z zakresu psychotraumatologii (rok 2000), psychoterapeutka terapii EMDR (od 2000 r.). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnostyki i psychoterapii doświadczeń traumatycznych oraz pracy klinicznej jako psychoterapeuta psychotraumatologii.  Od ponad 20 lat prowadząca szkolenia z psychotraumatologii w instytucjach psychoterapeutycznych wielu krajów europejskich. Pracująca od wielu lat w gabinecie prywatnym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Heidenheim i an der Brenz w Niemczech. Wieloletni biegły sądowy opiniujący w sprawach rodzinnych, społecznych oraz w sądzie pracy

Iwona Piotrzkowska - Sut – psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, certyfikowany psychotraumatolog, superwizor psychotraumatologii, prowadząca indywidualną praktykę psychoterapeutyczną w Gdańsku.

Violeta Kosińska - psycholog-psychoterapeuta dzieci i młodzieży, certyfikowany psychotraumatolog, certyfikowany superwizor psychotraumatologii, prowadząca indywidualną praktykę psychoterapeutyczną w Gdańsku.

Anna Nadratowska psycholog, analityk grupowy, socjoterapeuta, trener umiejętności społecznych, mediator, nauczyciel akademicki. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Nauk Społecznych, kierunek psychologia. Ukończyła 4-letnie szkolenie z psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Warszawie oraz Studia Podyplomowe Organizacja Pomocy Społecznej (UG) i in. Od 2005 roku pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadząc terapię indywidualną, terapię grupową, treningi umiejętności społecznych i psychologicznych oraz szkolenia i superwizję dla zespołów terapeutycznych.

Natalia Oniszczuk Psycholog, certyfikowany psychotraumatolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie systemowo – psychodynamicznym, trener Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii. Pracuje na Oddziale Dziennym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Poradni dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Wspiera młodzież i młodych dorosłych w Stowarzyszeniu Ulica Kreatywna. Posiada również doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, parami, rodzinami adopcyjnymi oraz klientami pieczy zastępczej. Pracuje w koterapii z parami i rodzinami, prowadzi prywatną praktykę.

Joanna Górniak – psycholog, psychotraumatolog, wygrana do grupy 9 osobowej przyszłych europejskich liderów psychotraumatologii przy ESTSS (Europejskim Stowarzyszeniu Badań nad Stresem Traumatycznym), absolwentka szkolenia za zakresu Terapii traumy w Tavistock Clinick (Londyn)

Emilia Dykty - certyfikowany psychotraumatolog psychoterapeuta (certyfikat Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS w Monachium oraz certyfikat Polskiej Federacji Psychotraumatologii) pracująca w nurcie psychoanalitycznym; certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Polskiej Federacji Psychotraumatologii (obecnie wiceprezes PFPt) oraz wiceprzewodnicząca zarządu Sekcji Naukowej Psychotraumatologii Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej. Jest trenerem szkolącym w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego dotyczące psychoterapii, resocjalizacji, readaptacji społecznej i penitencjarystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m. in. w instytucjach i placówkach w pracy terapeutycznej z osobami po doświadczeniach traumatycznych - uzależnionymi od różnych substancji psychoaktywnych (młodzież i dorośli), pacjentami z podwójną diagnozą, ze sprawcami przestępstw (dorośli) oraz czynów karalnych (nieletni). Prowadzi długoterminową psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych zorientowaną na traumę w Centrum Terapii Traumy Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku oraz prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Gdańsku - Wrzeszczu.
Pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji, a także stale podnosi kwalifikacje - uczestnicząc w seminariach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

Anna Krzymińska Kędzior – certyfikowany psychotraumatolog i superwizor psychotraumatologii oraz superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkoląca się w Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto” oraz pracująca w nurcie psychoanalitycznym. Od 25 lat pracuje w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz leczenia objawów posttraumatycznych u młodzieży i dorosłych. Od 2005 roku prowadzi prywatną praktykę w zakresie psychoterapii współpracując min. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, Zespołem Placówek Specjalistycznych w Gdańsku, Miejską Poradnią Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Gdańsku.

Marta Lipińska – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny, pracująca w gabinecie prywatnym w Gdańsku, tłumaczka wielu artykułów psychoanalitycznych z języka angielskiego

Izabela Podsiadło Dacewicz Trenerka, coach, mediatorka, terapeutka, psychotraumatolożka, interwentka kryzysowa,absolwentka WSPS w Warszawie, Podyplomowego Studium Trenerów Grupowych (Laboratorium Psychoedukacji i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, PAN) oraz Studium Coachingu i Studium Mediacji Akademii TROP, studiów podyplomowych z zakresu mediacji (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), studium Analizy Transakcyjnej, studium Terapii Systemowej oraz Psychotraumatologii na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Ukończyła również Helsińską Szkołę Praw Człowieka oraz roczne kursy z zakresu superwizji i prowadzenia grup wsparcia.
Posiada rekomendacje II stopnia trenera treningu interpersonalnego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest interwentką w grupie Interwentów Kryzysowych, powołanej przez Prezydenta m.st. Warszawy. Jest współautorką publikacji dla kadry trenerskiej i pedagogicznej oraz autorką programów szkoleniowych związanych z procesami wdrożeniowymi o charakterze systemowym. Od wielu lat zawodowo związana z oświatą oraz pracą w środowisku administracji publicznej, biznesu i NGO-sów.
Specjalizuje się w szkoleniach i treningach z zakresu rozwijania umiejętności psychospołecznych (interwencji kryzysowej, komunikacji interpersonalnej, asertywności, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, mediacji, profilaktyki wypalenia zawodowego i radzenia sobie ze stresem, budowania zespołów i współpracy w zespole, motywowania i delegowania, zarządzania zmianą, zarządzania sobą w czasie) oraz zarządzania różnorodnością, przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i mobbingowi w środowisku pracy.

Emilia Rataj – psycholog, certyfikowany psychotraumatolog psychoterapeuta (certyfikat Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS w Monachium oraz Polskiej Federacji Psychotraumatologii), w trakcie szkolenia przygotowującego do certyfikatu PTPP.   Ukończyła Studium Psychoterapii i Socjoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, a także liczne kursy i szkolenia z zakresu pomagania i interwencji kryzysowej.
Prowadzi długoterminową psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych w nurcie psychoanalitycznym. Zajmuje się także psychologiczną pomocą okołoporodowa, korzystając z metody Analizy Więzi Prenatalnej, która opracowana jest jako forma pomocy dla kobiet w okresie okołoporodowym. Ukończyła szkolenie w tym zakresie prowadzone przez dr Helgę Blazy

Jolanta Grabska - jest certyfikowanym psychoterapeutą Psychoanalitycznym PTPP oraz superwizorem i terapeutą Szkoleniowy PTPP. Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej zrzeszone w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Agnieszka Bielawska- psycholog, psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa. Pracuje jako psychoterapeutka od ponad 20 lat. Ceni swoje doświadczenie psychologiczne i psychoterapeutyczne uzyskane w instytucjach sektora publicznego i placówkach pozarządowych, w tym swoją wieloletnią pracę z młodzieżą i grupami. Obecnie prowadzi praktykę prywatną z dorosłymi, w tym z młodymi dorosłymi, w Gdańsku. Uczy psychoterapeutów w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii w Trójmieście. Jedna z autorek tekstów z książki „Kino i psychoanaliza” Wydawnictwa Imago, współredaktorka i jedna z autorek książki „Odnaleźć swoje miejsce. Psychoterapia psychoanalityczna w Polsce” Wydawnictwa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ceni oparcie w różnych teoriach psychoanalitycznych od Freuda, przez Klein, Winnicotta i Niezależnych. Interesuje się także pracą Ferencziego i jego następców. Lubi bawić się myśleniem psychoanalitycznym zestawiając je z dziełami kultury i sztuki.
Beata Kwiatkowska - certyfikowany psychotraumatolog (certyfikat Polskiej Federacji Psychotraumatologii oraz Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS w Monachium) oraz certyfikowany terapeuta Core Energetics (nurt terapeutyczny włączający aktywną pracę z ciałem). Prowadzi w Gdańsku prywatny gabinet, w którym stara się pracować nie tylko na poziomie umysłu ale też uwzględniając inne wymiary ludzkiego funkcjonowania, w szczególności zapraszając do pracy terapeutycznej ciało. W trakcie studiów psychologicznych odbyła praktyki w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Katarzyna Żejmo – Trzcińska absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku psychologia, psychotraumatolog, certyfikowany psychoterapeuta psychotraumatologii (certyfikat Instytutu Psychoterapii Zintegrowanej KIRINUS w Monachium oraz Polskiej Federacji Psychotraumatologii).
Swoje doświadczenie zdobywała głównie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej oraz w projektach Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii realizowanymi przy współpracy z  Urzędem Miasta w Gdańsku. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w seminariach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Obecnie podjęła również 4 – letnie szkolenie z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii PTPP w Trójmieście oraz szkolenie superwizorskie w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii. Obecnie pracuje z osobami dorosłymi w gabinecie prywatnym w Gdańsku, w nurcie psychoanalitycznym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Fundacja PCP
ul. Brozowa 15
80-243 GDAŃSK

NIP: 9570991713
Wróć do spisu treści